Práca systemických konštelácií nám môže pomôcť otvoriť nové pohľady na korene problémov. Je to spôsob, ako sa pozrieť na príčiny chorôb a možné spôsoby liečenia inak. Aby sme to dosiahli, symptómy sú vnímané ako „vstupná brána“ pre prieskum – východiskové miesto pre to, čo sa s touto osobou skutočne deje – a nie nepriateľ, ktorého sa musíme zbaviť.
Keď sa pozrieme na zdravotný symptóm či prebiehajúcu chorobu ako na dôležitú informáciu, ktorú nám naše vzácne telo zdiela, hoc i takýmto spôsobom, dokážeme porozumieť i príčine jej vzniku.

Cez túto optiku následne pre seba dokážeme robiť veľké zmeny v starostlivosti o fyzické, psychické, či mentálne a duševné zdravie.

Na tomto seminári budeme pracovať s fenomenologickým náhľadom na skutočnosť, čo ak je zdravotný symptóm reakciou na situáciu v ktorej sa nachádzame? A ak to tak je, čo ak to môžeme zmeniť?

Vieme, že zdravotné problémy môžu spôsobovať veľa utrpenia, fyzického aj emocionálneho. V niektorých prípadoch sa pacienti presúvajú od lekára k lekárovi, rôznymi spôsobmi medicíny a inými alternatívnymi zdrojmi bez výrazného zlepšenia symptómov. To môže skončiť dlhou cestou hľadania, nádeje a sklamaní.

Pri práci s konšteláciami je hlavným cieľom pozrieť sa na rodinný systém a vplyvy na zdravie klienta, namiesto toho, aby sme sa zamerali len na symptómy a konkrétne ochorenie. Pozeráme sa skôr na celok (rodinný systém) ako na obmedzenú časť seba (konkrétny orgán alebo ochorenie).

Obsah seminára:
• Formulácia/pomenovanie želanej zmeny, zámeru
• Pohľad na príčinu symptómu
• Pohľad/náhľad na dynamiku vzťahov, ktoré nás zásadne ovplyvňujú
• Princípy systemického prístupu a ich využitie v bežnej praxi

Cena: 60 Eur, prevodom na účet, informácie zašlem po vyplení formuláru.

Miesto: Karadžičova 39, 81107 Bratislava v priestoroch Ateliér Odorata

Kontakt v prípade otázoky: violatexier@gmail.com, 0907789226

Limitovaný počet miest, max. 10 účastníkov

Seminárom vás budú sprevádzať Helena Bednařík Ballová, zakladateľka a lektorka Inštitútu systemickej práce a konštelácií na Slovensku a Viola Texier, profesionálna koučka. lektorka a facilitátorka systemického prístupu.